ICN TROPIX RESULTS

ICN TROPIX RESULTS


TIME Division Placing NO Competitor City
10:00am Ms Classic Figure Novice [6]  3 130 Suni Hahngra Mackay
    1 119 Chloe Gilmour Karana Downs
    6 88 Krystal Armstrong Kenilworth
    4 122 Kathleen Munn Bucasia
    5 128 Kim Jaques-Sinclair Townsville
    6 60 Emily Warren Mackay
    2 85 Leah Mullholland  
10:10am Men's Bodybuilding (23 & Under)  3 65 Cooper Scott Victoria Point
    2 52 Nick Aitken Brisbane
    1 99 Mark Hannam Brisbane
           
           
10:15am Ms Classic Figure [11] 6 85 Leah Mulholland Biloela
    6 34 Kasey Morrison Alligator Creek
    3 119 Chloe Gilmour Karana Downs
    6 67 Toni Lake Atherton
    2 102 Kerry Ashcroft Sunshine Coast
    4 44 Bec Steele Sarina Range
    5 105 Michele Gow Townsville City
    1 37 Anouska Lunau Yeppoon
    6 36 Brooke Thiemann Sunshine Coast
    6 59 Niki Taylor Kirwan
    6 86 Elaine Fox Taroomball
           
10:20am Ms Figure 40+ [3] 1 54 Kylie Waite Townsville City
    3 31 Sharon Calvert Mackay
    2 128 Kim Jaques-Sinclair Townsville
10:20am Ms Figure First Timers [1]  1 88 Krystal Armstrong Kenilworth
10:25am Men's Bodybuilding First Timers [3]  1 46 Brendan Jennings Bendigo
    3 94 Brandon John Mount Sheridan
    1 99 Mark Hannam Brisbane
           
10:30am Men's Bodybuilding 40+ [1 1 133 Michael Wilson Hamilton
           
10:30am Ms Bodybuilding Open [1] 1 36 Brooke Thiemann Sunshine Coast
           
10:40am Men's Bodybuilding Novice [4] 4 65 Cooper Scott Victoria Point
    3 46 Brendan Jennings Bendigo
    1 62 Alec Harvey Townsville
    2 99 Mark Hannam Brisbane
           
           
10:45am Ms Figure Novice [6] 1 85 Leah Mulholland Biloela
    2 130 Suni Hahngra Mackay
    6 88 Krystal Armstrong Kenilworth
    5 122 Kathleen Munn Bucasia
    4 128 Kim Jaques-Sinclair Townsville
    3 59 Niki Taylor Kirwan
           
           
10:55am Men's Bodybuilding Under 72kg [2] 2 52 Nick Aitken Brisbane
    1 61 Jason Wang Browns Plains
           
           
11:05am Ms Figure 30+ [8] 3 85 Leah Mulholland Biloela
    6 34 Kasey Morrison Alligator Creek
    2 102 Kerry Ashcroft Sunshine Coast
    4 44 Bec Steele Sarina Range
    6 122 Kathleen Munn Bucasia
    1 37 Anouska Lunau Yeppoon
    6 36 Brooke Thiemann Sunshine Coast
    5 86 Elaine Fox Taroomball
11:15am Men's Bodybuilding 72.1Kg - 77Kg [3] 1 106 Brad Dati Mountain Creek
    3 65 Cooper Scott Victoria Point
    2 94 Brandon John Mount Sheridan
           
           
11:25am Ms Figure 50+ [5] 5 114 Katherine Mcphee Longreach
    2 23 Sue Cameron South Toowoomba
    4 67 Toni Lake Atherton
    1 132 Gretal Frumento Mission Beach
    3 105 Michele Gow Townsville City
           
           
11:30am Men's Bodybuilding 77.1Kg Plus [3] 2 62 Alec Harvey Townsville
    1 133 Michael Wilson Hamilton
    3 99 Mark Hannam Brisbane
           
           
11:40am Ms Figure Open [10] 5 85 Leah Mulholland Biloela
    6 130 Suni Hahngra Mackay
    6 54 Kylie Waite Townsville City
    6 34 Kasey Morrison Alligator Creek
    3 23 Sue Cameron South Toowoomba
    2 102 Kerry Ashcroft Sunshine Coast
    6 44 Bec Steele Sarina Range
    4 105 Michele Gow Townsville City
    1 37 Anouska Lunau Yeppoon
    6 86 Elaine Fox Taroomball
           
11:50am Men's Bodybuilding Open [5] 4 46 Brendan Jennings Bendigo
    5 52 Nick Aitken Brisbane
    2 61 Jason Wang Browns Plains
    1 133 Michael Wilson Hamilton
    3 99 Mark Hannam Brisbane
           
12:00pm Ms Figure Overall        
  40+        
  First Timers         
  Novice        
  30+        
  50+        
  Open        
    1 37 ANOUSKA LUNAU  
12:10pm Mens BodyBuilding Overall        
  23 & Under        
  First Timers        
  40+        
  Novice        
  Under 72KG        
  72Kg - 77KG        
  77KG Plus        
  Open  1 133 MICHAEL WILSON  
12:20pm Men's Fitness First Timers [3] 2 32 Jacob Kim Runcorn
    1 58 Alexander Brown Westbrook
    3 57 Matthew Mandl Townsville
           
           
12:25pm Ms FitnessModel First Timers - Class 1 [7] 6 38 Cristy Gelviro Redlynch
    6 100 Tracey O’Dea Yeppoon
    4 76 Kelly Shaw Salisbury
    2 110 Billie Ross Cairns
    3 113 Sarah Scott Pimlico
    5 115 Annie Dowdle Bellbowrie
    1 35 Maria Lundgren Mooloolaba
           
           
12:30pm Ms FitnessModel First Timers - Class 2 [8] 2 68 Zara Zolkos Biggera Waters
    6 25 Deborah Morris Melbourne
    6 30 Sharon Hanna Rockhampton
    5 75 Anne Diamond Weipa
    6 125 Monica Mais Cairns
    1 11 Zoe Klibbe Cairns
    4 124 Leisa Cull Ocean View
    3 79 Mindy Belcher Buderim
           
           
12:35pm Men's Fitness Novice [4] 1 32 Jacob Kim Runcorn
    3 41 Chris Harrison Railway Estate
    2 121 Oliver Mcdonald Townsville
    4 123 Troy Haines Burleigh Heads
           
           
12:40pm Ms FitnessModel 30+ [9] 6 28 Leah Davis Burleigh Waters
    6 76 Kelly Shaw Salisbury
    3 113 Sarah Scott Pimlico
    6 44 Bec Steele Sarina Range
    2 19 Sulia Wright Brisbane
    1 107 Kim Edwards Mackay
    4 127 Leanne Dodsworth Townsville
    5 89 Cara Schadel Brisbane City
    6 126 Jessica Rowe Bohle Plains
           
           
12:45pm Ms FitnessModel 40+ [7] 4 104 Maryanne Johnson Walkerston
    5 100 Tracey O’Dea Yeppoon
    6 92 Kellie Francis Darwin
    3 40 Tania Doyle Railway Estate
    6 31 Sharon Calvert Mackay
    2 75 Anne Diamond Weipa
    1 124 Leisa Cull Ocean View
           
           
12:50pm Ms FitnessModel Novice - Class 1 [7] 4 104 Maryanne Johnson Walkerston
    2 113 Sarah Scott Pimlico
    6 53 Talitha Swinn Mackay
    6 92 Kellie Francis Darwin
    5 115 Annie Dowdle Bellbowrie
    1 35 Maria Lundgren Mooloolaba
    3 40 Tania Doyle Railway Estate
           
           
1:00pm Ms FitnessModel Novice - Class 2 [8]  3 19 Sulia Wright Brisbane
    5 68 Zara Zolkos Biggera Waters
    1 87 Josefine Skarstrom Mooloolaba
    2 107 Kim Edwards Mackay
    6 89 Cara Schadel Brisbane City
    6 126 Jessica Rowe Bohle Plains
    4 11 Zoe Klibbe Cairns
    6 60 Emily Warren Mackay
           
           
1:05pm Ms FitnessModel 50+ [3]  3 100 Tracey O’Dea Yeppoon
    2 125 Monica Mais Cairns
    1 124 Leisa Cull Ocean View
           
           
1:10pm Ms FitnessModel Momma [9] 6 96 Laura Ruffle Idalia
    6 38 Cristy Gelviro Redlynch
    2 28 Leah Davis Burleigh Waters
    5 66 Kate Botma Townsville
    1 19 Sulia Wright Brisbane
    3 127 Leanne Dodsworth Townsville
    6 126 Jessica Rowe Bohle Plains
    4 79 Mindy Belcher Buderim
    6 17 Mia Blackburn Armidale
           
           
1:15pm Men's Fitness Open [3]  1 63 Jason Coetzee Mackay
    3 41 Chris Harrison Railway Estate
    2 57 Matthew Mandl Townsville
           
           
1:20pm Ms FitnessModel Open - Class 1 [8]  5 28 Leah Davis Burleigh Waters
    2 110 Billie Ross Cairns
    3 113 Sarah Scott Pimlico
    6 92 Kellie Francis Darwin
    6 115 Annie Dowdle Bellbowrie
    1 35 Maria Lundgren Mooloolaba
    6 27 Rainey Newman Brisbane
    4 120 Madison Dry Atherton
           
           
1:25pm Ms FitnessModel Open - Class 2 [8] 1 87 Josefine Skarstrom Mooloolaba
    6 25 Deborah Morris Melbourne
    2 107 Kim Edwards Mackay
    4 89 Cara Schadel Brisbane City
    6 10 Angela Woods Atherton
    3 11 Zoe Klibbe Cairns
    6 17 Mia Blackburn Armidale
    5 77 Greta D'arcy Townsville
           
           
1:30pm Mens Fitness Model OVERALL        
  First Timers        
  Novice        
  Open        
    1 58 alexanderbrown  
           
           
           
1:35pm Ms Fitness OVERALL        
  First Timers  Class 1        
  First Timers  Class 2        
  30+        
  40+        
  Novice Class 1        
  Novice Class 2        
  50+        
  Momma        
  Open Class 1        
  Open Class 2        
    1 87 JOSEFINE SKARSTROM  
           
1:45pm INTERMISSION  Fever Fitness Transformation Awards
           
           
           
1:55pm Ms Swimsuit Model - Class 1 [9]  3 103 Mikenzie White Brisbane City
    1 111 Danielle Curnow Gladstone
    5 55 Courtney Radford Bentley Park
    4 29 Amber Deambrogio Brisbane
    2 27 Rainey Newman Brisbane
    6 91 Brittany Lee Townsville
    6 98 Dannielle Hough Springfield Lakes
    6 120 Madison Dry Atherton
    6 66 Kate Botma Townsville
           
           
2:10pm Ms Swimsuit Model - Class 2 [9] 5 109 Anne Marie Pisani Mackay
    4 22 Mel Reardon  Brisbane
    2 80 Breanna De Maria Townsville
    1 101 Elizabeth Vogel Ferny Hills
    6 10 Angela Woods Atherton
    6 83 Petria Booth Kallangur
    6 24 Kylie Campbell Thabeban
    6 71 Rebecca Johnston Moranbah
    3 17 Mia Blackburn Armidale
           
           
2:20pm Men's Muscle Model [5] 2 63 Jason Coetzee Mackay
    4 118 Chris Wilson Townsville
    5 41 Chris Harrison Railway Estate
    3 121 Oliver Mcdonald Townsville
    1 70 Troy Hartley Beerwah
           
           
2:30pm Ms Swimsuit Novice - Class 1 [8]  6 15 Cindy Chow Darwin
    3 103 Mikenzie White Brisbane City
    2 111 Danielle Curnow Gladstone
    4 29 Amber Deambrogio Brisbane
    5 49 Bella Argyros Oonoonba
    6 98 Dannielle Hough Springfield Lakes
    6 40 Tania Doyle Railway Estate
    1 129 Hannah Cuell Redland Bay
           
           
2:40pm Ms Swimsuit Novice - Class 2 [8]  6 75 Anne Diamond Weipa
    6 117 Brodie Mcgill Homestead
    3 83 Petria Booth Kallangur
    5 108 Cara Rostirolla Marian
    1 26 Amy Hobbs Mango Hill
    6 71 Rebecca Johnston Moranbah
    4 84 Shaye Jorgensen Townsville
    2 17 Mia Blackburn Armidale
           
2:50pm Ms Swimsuit OVERALL        
  Class 1        
  Class 2        
  Novice Class 1        
  Novice Class 2        
    1 26 MIA BLACKBURN  
           
2:55pm Men's Classic Physique [4]  4 50 Nathan Chalkley Mackay
    2 58 Alexander Brown Westbrook
    1 48 Clayton White Emerald
    3 121 Oliver Mcdonald Townsville
           
           
3:05pm Angels [3]  1 15 Cindy Chow Darwin
    3 10 Angela Woods Atherton
    2 126 Jessica Rowe Bohle Plains
           
           
3:10pm Ms Runway [4]  6 12 Karen Skudder Cairns
    1 56 Lisa Venables Townsville
    6 16 Karla Vigorelli Mundingburra
    2 117 Brodie Mcgill Homestead
           
           
3:20pm Ms Sports Model First Timer - Class 1 [7]  6 95 Bear Amos Douglas
    4 38 Cristy Gelviro Redlynch
    5 93 Shana Quartermaine Andergrove
    6 100 Tracey O’Dea Yeppoon
    3 76 Kelly Shaw Salisbury
    6 39 Madison Fry Smithfield
    1 68 Zara Zolkos Biggera Waters
    2 120 Madison Dry  
           
3:30pm Ms Sports Model First Timer - Class 2 [8]  3 21 Mindy Robinson Eatons Hill
    5 25 Deborah Morris Melbourne
    4 72 Lizzie Sanders Townsville
    6 75 Anne Diamond Weipa
    6 78 Kayla Grevsmuhl Cornubia
    1 11 Zoe Klibbe Cairns
    6 124 Leisa Cull Ocean View
    2 79 Mindy Belcher Buderim
           
           
3:35pm Men's Physique First Timers [8] 6 82 Royce Mercer Cairns
    2 43 Eli Eldridge Gold Coast
    4 32 Jacob Kim Runcorn
    3 58 Alexander Brown Westbrook
    1 73 Mark Little Brisbane
    6 14 Gus Brooks Cairns City
    5 70 Troy Hartley Beerwah
    6 57 Matthew Mandl Townsville
           
           
3:45pm Ms Sports Model Novice - Class 1 [7]  5 104 Maryanne Johnson Walkerston
    2 76 Kelly Shaw Salisbury
    3 20 Deb Cliff Mount Low
    4 39 Madison Fry Smithfield
    1 110 Billie Ross Cairns
    6 53 Talitha Swinn Mackay
    6 120 Madison Dry Atherton
           
           
3:50pm Ms Sports Model Novice - Class 2 [8]  3 109 Anne Marie Pisani Mackay
    4 68 Zara Zolkos Biggera Waters
    1 107 Kim Edwards Mackay
    6 127 Leanne Dodsworth Townsville
    6 30 Sharon Hanna Rockhampton
    5 89 Cara Schadel Brisbane City
    6 33 Emily Simeon Brisbane City
    2 11 Zoe Klibbe Cairns
           
           
           
4:00pm Men's Physique 30+ [6]  5 50 Nathan Chalkley Mackay
    3 118 Chris Wilson Townsville
    2 42 Jayden Edge Sunshine Coast
    4 90 Jordan Schenk Cleveland
    1 70 Troy Hartley Beerwah
    6 123 Troy Haines Burleigh Heads
           
           
4:05pm Ms Sports Model Momma - Class 1 [8]  6 95 Bear Amos Douglas
    4 96 Laura Ruffle Idalia
    2 38 Cristy Gelviro Redlynch
    1 28 Leah Davis Burleigh Waters
    3 93 Shana Quartermaine Andergrove
    6 92 Kellie Francis Darwin
    6 12 Karen Skudder Cairns
    5 66 Kate Botma Townsville
           
           
4:10pm Ms Sports Model Momma - Class 2 [9]  1 19 Sulia Wright Brisbane
    6 64 Marian Webster Cairns
    4 21 Mindy Robinson Eatons Hill
    2 72 Lizzie Sanders Townsville
    6 16 Karla Vigorelli Mundingburra
    6 117 Brodie Mcgill Homestead
    3 79 Mindy Belcher Buderim
    5 24 Kylie Campbell Thabeban
    6 17 Mia Blackburn Armidale
           
4:15pm Men's Physique Open [13]  6 63 Jason Coetzee Mackay
    2 43 Eli Eldridge Gold Coast
    6 50 Nathan Chalkley Mackay
    3 32 Jacob Kim Runcorn
    1 58 Alexander Brown Westbrook
    5 73 Mark Little Brisbane
    6 48 Clayton White Emerald
    6 118 Chris Wilson Townsville
    6 42 Jayden Edge Sunshine Coast
    6 121 Oliver Mcdonald Townsville
    6 90 Jordan Schenk Cleveland
    6 70 Troy Hartley Beerwah
    6 57 Matthew Mandl Townsville
           
4:20pm Mens Physique OVERALL        
  First Timers        
  30+        
  Open        
    1 73 MARK LITTLE  
           
4:30pm Ms Sports Model 21 [4]  1 68 Zara Zolkos Biggera Waters
    2 80 Breanna De Maria Townsville
    4 78 Kayla Grevsmuhl Cornubia
    3 33 Emily Simeon Brisbane City
           
           
4:40pm Ms Sports Model 30+ [9]  6 28 Leah Davis Burleigh Waters
    6 76 Kelly Shaw Salisbury
    3 44 Bec Steele Sarina Range
    1 19 Sulia Wright Brisbane
    2 107 Kim Edwards Mackay
    5 127 Leanne Dodsworth Townsville
    4 89 Cara Schadel Brisbane City
    6 126 Jessica Rowe Bohle Plains
    6 24 Kylie Campbell Thabeban
           
           
4:50pm Ms Sports Model 40+ [7]  2 104 Maryanne Johnson Walkerston
    6 92 Kellie Francis Darwin
    --- 12 Karen Skudder Cairns
    1 40 Tania Doyle Railway Estate
    4 31 Sharon Calvert Mackay
    5 75 Anne Diamond Weipa
    3 124 Leisa Cull Ocean View
           
           
5:00pm Ms Sports Model 50+ [3]  2 100 Tracey O’Dea Yeppoon
    3 64 Marian Webster Cairns
    1 124 Leisa Cull Ocean View
           
5:10pm Ms Sports Model Open - Class 1 [7]  4 96 Laura Ruffle Idalia
    1 119 Chloe Gilmour Karana Downs
    5 20 Deb Cliff Mount Low
    2 110 Billie Ross Cairns
    6 45 Frida Baarsen Maroochydore
    3 115 Annie Dowdle Bellbowrie
    6 12 Karen Skudder Cairns
           
           
5:15pm Ms Sports Model Open - Class 2 [8] 3 27 Rainey Newman Brisbane
    1 109 Anne Marie Pisani Mackay
    5 87 Josefine Skarstrom Mooloolaba
    6 25 Deborah Morris Melbourne
    6 10 Angela Woods Atherton
    2 60 Emily Warren Mackay
    6 17 Mia Blackburn Armidale
    4 77 Greta D'arcy Townsville
           
           
5:20pm Ms Sports Model OVERALL        
  First Timers Class 1        
  First Timers Class 2        
  Novice Class 1        
  Novice Class 2        
  Momma Class 1        
  Momma Class 2        
  21        
  30+        
  40+        
  50+        
  Open Class 1        
  Open Class 2        
    1 107 KIM EDWARDS  
           
5:25pm Ms Bikini First Timers - Class 1 [10]  6 95 Bear Amos Douglas
    5 93 Shana Quartermaine Andergrove
    6 18 Tori Coats Weipa
    6 39 Madison Fry Smithfield
    1 111 Danielle Curnow Gladstone
    6 98 Dannielle Hough Springfield Lakes
    6 112 Alice Roper Townsville
    4 51 Shingalana Hill Edmonton
    3 21 Mindy Robinson Eatons Hill
    2 129 Hannah Cuell Redland Bay
           
           
5:30pm Ms Bikini First Timers - Class 2 [10]  6 72 Lizzie Sanders Townsville
    4 131 Zali Hubbard Redlynch
    6 78 Kayla Grevsmuhl Cornubia
    2 97 Brooke Cleall Cairns
    6 16 Karla Vigorelli Mundingburra
    6 83 Petria Booth Kallangur
    6 134 Jamie Case Cairns
    1 26 Amy Hobbs Mango Hill
    3 84 Shaye Jorgensen Townsville
    5 47 Emily Ludwig Kelso
           
           
5:35pm Ms Bikini Novice Class 1 [9] 3 81 Aleisha Noble Mackay
    6 39 Madison Fry Smithfield
    5 49 Bella Argyros Oonoonba
    6 98 Dannielle Hough Springfield Lakes
    6 112 Alice Roper Townsville
    2 51 Shingalana Hill Edmonton
    4 131 Zali Hubbard Redlynch
    6 78 Kayla Grevsmuhl Cornubia
    1 97 Brooke Cleall Cairns
           
5:40pm Ms Bikini Novice Class 2 [8]  6 83 Petria Booth Kallangur
    4 108 Cara Rostirolla Marian
    5 134 Jamie Case Cairns
    1 26 Amy Hobbs Mango Hill
    6 71 Rebecca Johnston Moranbah
    2 84 Shaye Jorgensen Townsville
    6 116 Abby Maloney Townsville
    3 47 Emily Ludwig Kelso
           
           
5:50pm Ms Bikini 30+ [8]  6 15 Cindy Chow Darwin
    4 109 Anne Marie Pisani Mackay
    1 22 Mel Reardon  Brisbane
    3 21 Mindy Robinson Eatons Hill
    6 74 Jo Ruck Mackay Harbour
    2 129 Hannah Cuell Redland Bay
    6 117 Brodie Mcgill Homestead
    5 24 Kylie Campbell Thabeban
           
           
5:55pm Ms Bikini 21 [8]  2 80 Breanna De Maria Townsville
    3 131 Zali Hubbard Redlynch
    6 78 Kayla Grevsmuhl Cornubia
    4 33 Emily Simeon Brisbane City
    6 83 Petria Booth Kallangur
    5 108 Cara Rostirolla Marian
    6 134 Jamie Case Cairns
    1 84 Shaye Jorgensen Townsville
           
           
6:00pm Ms Bikini 40+ [2]  2 95 Bear Amos Douglas
    1 64 Marian Webster Cairns
           
           
6:05pm Ms Bikini Momma Novice [6]  2 93 Shana Quartermaine Andergrove
    4 20 Deb Cliff Mount Low
    5 64 Marian Webster Cairns
    1 21 Mindy Robinson Eatons Hill
    3 74 Jo Ruck Mackay Harbour
    ---- 16 Karla Vigorelli Mundingburra
           
           
6:10pm Ms Bikini Momma [5]  5 95 Bear Amos Douglas
    2 93 Shana Quartermaine Andergrove
    3 72 Lizzie Sanders Townsville
    4 117 Brodie Mcgill Homestead
    1 24 Kylie Campbell Thabeban
           
           
6:15pm Ms Bikini Open - Class 1 [9]  5 81 Aleisha Noble Mackay
    4 103 Mikenzie White Brisbane City
    6 39 Madison Fry Smithfield
    1 111 Danielle Curnow Gladstone
    2 55 Courtney Radford Bentley Park
    3 29 Amber Deambrogio Brisbane
    6 45 Frida Baarsen Maroochydore
    6 91 Brittany Lee Townsville
    6 98 Dannielle Hough Springfield Lakes
           
           
6:20pm Ms Bikini Open - Class 2 [9]    109 Anne Marie Pisani Mackay
    3 22 Mel Reardon  Brisbane
      56 Lisa Venables Townsville
    5 80 Breanna De Maria Townsville
    2 101 Elizabeth Vogel Ferny Hills
    4 97 Brooke Cleall Cairns
      16 Karla Vigorelli Mundingburra
      33 Emily Simeon Brisbane City
      71 Rebecca Johnston Moranbah
    1 25 Deborah Morris  
6:25pm Ms Bikini OVERALL        
  First Timers Class 1        
  First Timers Class 2        
  Novice Class 1        
  Novice Class 2        
  30+        
  21        
  40+        
  Momma Novice        
  Momma         
  Open Class 1        
  Open Class 2 1 26 Amy Hobbs